JAK OBJEDNAT KAMNA?

Před prvním kontaktem je žádoucí seznámit se s tím, jak probíhá příprava zakázky. 

Chcete-li si udělat základní představu o cenách, klikněte sem

Pro lepší pochopení vašich představ o kamnech není na škodu nahlédnout do slovníčku základních pojmů.

Podle čeho vybrat kamnáře?

  • Podle stylu. Kamnářství je umělecké řemeslo. Vkus a estetika klienta a kamnáře by měly být sladěny na podobných vlnách. Vybírejte kamnáře i podle toho. Prohlédněte si ukázky staveb na webových stránkách.
  • Podle specializace. Řemeslo kamnářské je velice široké, a pro nejvyšší možnou kvalitu není ideální, obsáhnout ho úplně celé. Já z něj tedy vynechávám teplovzdušné krby a venkovní kuchyně. O to více se mohu specializovat na topidla akumulační, sálavá  i teplovodní.
  • Podle regionu? Pro každého řemeslníka je výhodnější necestovat příliš daleko. Pokud vás však moje práce dostatečně oslovila, mohu pracovat i v jiných regionech, jde-li o historicky hodnotný dům, chalupu či usedlost, vyžadující citlivý přístup při návrhu topidla.
  • Podle ceny? Pokud pro vás není důležitý osobní přístup, velký čas věnovaný estetické a technické přípravě, originálnost díla, kvalita konstrukce a použitých komponentů stavby - pak samozřejmě můžete nalézt kamnáře, který vám topidlo postaví levněji, nežli já. Do cenového soutěžení se nehlásím, důležitější jsou pro mne zmíněné hodnoty.