NEVYUŽITÉ PROJEKTY

Někdy pro zákazníka připravuji dvě varianty návrhu. Jindy se zakázka z nepředpokládaných důvodů neuskuteční. Nebo dojde k zásadnímu přehodnocení požadavků na topidlo. Nerealizované "projekty z šuplíku" budu průběžně doplňovat na tuto stránku. Je možné, že vás právě ony osloví, že vám budou pasovat do vašeho interiéru.

Projekt 1. Konstrukčně se jedná o kombinaci moderního topidla s tradičním. Design se snaží vycházet z tradičního prostorového uspořádání. Širokoúhlá krbová vložka Hoxter s ohřívárnou, a vedle přistavěný malý plotnový sporák pro vaření, se samostatným topeništěm. Ležení na zápecí, přístupné po schůdkách. Návrh řešen jako stavba sálavá, avšak je možné postavit i jako akumulační nebo teplovzdušnou stavbu.  

Projekt 2. Máte pro topidlo málo místa, ale rádi byste sporák s kachlovou kobkou? Přeměřte, zda by se u vás nevešel tento elegán s menší plotnou a jednou troubou. Navržen v "nebeské" glazuře modrá vodovka. Plotnová část je navržena jako omítaná, aby více vynikla kachlová kobka. Kování doporučuji od firmy JOKR, z řady Black nebo Line.

Projekt 3. Sporák z kachlů z řady Fenestra. Prosklená přikládací dvířka, prosklené trouby, plechový černý dřevník. Kombinace kachlů hranatějších linií a černého kování ŘEHULKA (řada Rustika) dává stavbě moderně-industriální charakter. Odstín glazury zde nebyl se zákazníkem řešen, ale nabízí se prostor i pro méně obvyklé a odvážnější barvy.