KAMNÁŘSKÉ KACHLE

Kamnářský kachel není obkladačka ani dlaždička. Je to samonosný stavební prvek. Vyrábí jej kusově na každou zakázku specializované keramické dílny nebo manufaktury.

Během praxe se mi osvědčily výrobky z manufaktury 

K&K POKER - BECHYNĚ, 

která je mým hlavním dodavatelem kachlů. 

Široký sortiment rozličných vzorů kachlů, různé velikostní formáty, více typů kachlových říms. Výběr z více než 80 odstínů glazur. Klasické průsvitné glazury mají nádherný, pravidelný hárys (v německém originále haarriss), který kachlům dodává patinu historie.

Výrobce je velmi kreativní a sortiment průběžně rozšiřuje o zajímavé novinky. Lze splnit i požadavek na originální vzor kachle dle vašeho zadání, nebo podle historické předlohy. Možnost zakázkového ručního malování kachlů.

Kachle z Bechyně si i přes novodobější způsob výroby (litím do forem) zachovávají kouzlo ručně zpracovávané keramiky.


Spolupracuji také s menší keramickou dílnou 

KAMNÁŘSTVÍ CALOR,

kde kachle vyrábějí starší technologií ručního tlačení hlíny do formy. Ty ocení zákazníci, hledající velmi výrazný otisk půvabné a kdysi naprosto přirozené nedokonalosti. 

Originální vzory z konce 19. a počátku 20.století jsou vhodné zejména do chalup a stavení, památkově chráněných, nebo vlastněných lidmi, kterým záleží na dobové autenticitě.


Kachle, stejně jako glazury, není možno vybírat podle obrázku, musíte je vidět, osahat si je a podívat se na ně v různých úhlech světla.  

Podrobněji o kachlích

Pro zákazníky, kteří se chtějí o kachlích dozvědět více, doporučuji k pročtení kapitolky na webu bechyňské manufaktury: :

O KACHLÍCH

O GLAZURÁCH

Pro fanoušky kamnářského řemesla, kteří mají zájem o pravidelnou dávku informací k rozšíření obzorů, ale i oddychovějšího čtení nebo receptů, vydává firma časopis "Kolem kamen". Časopis je možné prohlížet v elektronické podobě, ale i objednat v tradiční tištěné podobě až do vaší schránky.