KAMNÁŘSKÉ KACHLE

Během praxe se mi osvědčily výrobky z manufaktury K&K POKER - BECHYNĚ

která je mým hlavním dodavatelem kachlů. Kachle jsou velmi kvalitní, střep je silný a žebro vysoké. 

Široký sortiment rozličných vzorů kachlů, různé velikostní formáty, více typů kachlových říms. Výběr z 80 odstínů glazur. Klasické průsvitné glazury mají nádherný, pravidelný hárys, který kachlům dodává patinu historie.

Výrobce je velmi kreativní a sortiment průběžně rozšiřuje o zajímavé novinky. Lze splnit i požadavek na originální vzor kachle dle vašeho zadání, nebo podle historické předlohy. Možnost zakázkového ručního malování kachlů.

Kachle z Bechyně si i přes novodobější způsob výroby (litím do forem) zachovávají kouzlo ručně zpracovávané keramiky. 

Občas pracuji i s výrobky jiných keramických dílen, z jejichž sortimentu používám třeba pouhý jeden vzor, který mne zaujal. Spolupracuji také s výrobci ručně mačkaných kachlů, které ocení zákazníci, hledající velmi výrazný otisk půvabné a kdysi přirozené nedokonalosti. 

Kachle není možno vybírat podle obrázku, musíte je vidět, osahat si je a podívat se na ně v různých úhlech světla. Co nenaleznete v mé malé vzorkovně, to mohu zajistit u výrobců. Ostatně, můžete je i sami navštívit, rád to domluvím.

Podrobněji o kachlích

Pro zákazníky, kteří se chtějí o kachlích dozvědět více, doporučuji k pročtení kapitolky na webu výrobce:

O KACHLÍCH

O GLAZURÁCH

Pro fanoušky kamnářského řemesla, kteří mají zájem o pravidelnou dávku informací k rozšíření obzorů, ale i oddychovějšího čtení nebo receptů, vydává firma časopis "Kolem kamen". Časopis je možné prohlížet v elektronické podobě, ale i objednat v tradiční tištěné podobě až do vaší schránky.