LITINOVÁ KAMNA 

Ačkoliv je mou hlavní pracovní náplní navrhování a stavba kachlových kamen, rozhodl jsem se jako doplňující službu nabízet i kamna litinová.

Proč? V některých případech jsou totiž litinová kamna pro zákazníka vhodnější volbou, nežli zakázkově stavěná kamna kachlová. 

Pro někoho mohou být praktičtějším topidlem. Jedná se zejména o nepravidelně vytápěné prostory, jakými jsou rekreační chalupy. Zde oceníte jejich prakticky okamžitý náběh tepla. 

Vhodné jsou i do trvale obývaného domu, tedy do jeho částí s nižšími teplotními nároky či používaných jen občas - například pokoj pro hosty.

Litinová kamna mohou sloužit i jako doplňkové topidlo k těžkým akumulačním kachlovým kamnům. A to v ročních obdobích, kdy je ještě příliš brzy "natěžko" akumulačně topit, avšak mírné zvýšení teploty v interiéru je nám příjemné. Takovým časem je začátek podzimu i jaro. V horách nebo na Vysočině tyto sychravější dny mohou přijít i během léta.

A proč nabízím právě kamna litinová, nikoli jiné typy krbových kamen?

Na litině oceňuji její estetickou hodnotu i tradičnost materiálu. Na rozdíl od přesně laserově opracovaných dílů z dokonale hladkého ocelového plechu, si i moderní litinová kamna zachovávají půvab pocitově příjemnější struktury povrchu a měkkosti hran. Litina si na nic nehraje, je krásná sama o sobě. To je zásadní odlišnost od těch krbových.

Uvažujete o koupi litinových kamen? Doporučím vám výkonově vhodné topidlo s ohledem na vámi vytápěné prostory. 

Kamna dodám včetně montáže, zapojení do komína, a revize. Což jsou jednoznačné důvody, proč si objednat i litinová kamna od kamnáře, nikoliv od eshopu.

Vybírat si můžete ze sortimentu dvou významných evropských výrobců:

DOVRE - made in Belgium / IRON DOG (BRUNNER) - made in Germany